buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrown-lightcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenu-lightmenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-dogservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
28
28 29 12
So 2418
Ni 2415
Po 2115
Wt 2615
Śr 1818

Zrównoważony rozwój

EKOLOGICZNE INICJATYWY

W dbałości o środowisko Designer Outlet Warszawa dąży do najwyższych standardów zrównoważonego projektowania i budowy obiektu, aby osiągać jak najlepszą wydajność z punktu widzenia ochrony środowiska.


DO_bettershopping.png

Uzyskane CERTYFIKATY ŚRODOWISKOWE Z WYNIKIEM
DOSKONAŁYM
dla zrównoważonego zarządzania budynkiem BREEAM jest potwierdzeniem efektywności działań Designer Outlet Warszawa ukierunkowanych na troskę o środowisko.

Czym jest BREEAM?

Brytyjski certyfikat BREEAM jest punktem odniesienia w ocenie wpływu nieruchomości na środowisko w zakresie: materiałów budowlanych, energii słonecznej, gospodarowania odpadami, wykorzystaniem wody deszczowej, zrównoważonym zarządzaniem, dostępności do obiektu, ścieżek rowerowych, stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Wykorzystanie technologii oświetlenia LED wypływa na obniżanie kosztów energii elektrycznej i ogólnego zużycia energii. Główną zaletą oświetlenia LED jest energooszczędność. To właśnie dlatego technologia ta jest uznawana za ekologiczną. W porównaniu do klasycznych form oświetlenia oprawy LED zużywają nawet ponad 10 razy mniej prądu, a do tego się nie nagrzewają.

EFEKTYWNOSC_ENERGETYCZNA.png

GOSPODAROWANIE_ODPADAMI.png

GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Minimalizujemy ogólną produkcję odpadów oraz promujemy recykling. Centrum wyposażone jest w odpowiednie kontenery do sortowania odpadów.


EKOLOGICZNY TRANSPORT / ZIELONA MOBILNOŚĆ / E-MOBILITY

Z myślą o użytkownikach pojazdów elektrycznych, w Designer Outlet Warszawa uruchomiliśmy stację ładowania. Do dyspozycji naszych klientów są 4 ładowarki, a korzystanie z nich jest bardzo proste – Twój samochód będzie naładowany, w czasie gdy robisz zakupy! Ładowarki znajdują się w garażu wielopoziomowym na poziomie 0. Po wjeździe do garażu kieruj się w prawo do końca – miejsca do ładowania będą po lewej stronie.

E-MOBILITY.png

E-MOBILITY_rower.png

Przybywa rowerzystów w miastach.  Rower znakomicie sprawdza się nie tylko podczas rekreacji, ale i w roli codziennego środka transportu. Możemy pochwalić się dostępnością wygodnych tras rowerowych prowadzących bezpośrednio do Designer Outlet Warszawa.
To eko-sprawa, fit-zabawa, cool i trendy.


BIOróżnorodność

Designer Outlet Warszawa posiada tereny zielone wykonane z wytycznymi BREEAM in Use. Na terenie parkingu znajduje się łąka kwiatowa chroniąca lokalny ekosystem dla owadów oraz wiele gatunków roślin, krzewów i drzew. Pasaże centrum zdobią naturalne rośliny doniczkowe.

BIOROZNORODNOSC.png

W_HARMONII_Z_NATURA.png

W HARMONII Z NATURĄ

Owady są podstawą większości ekosystemów. Niektóre z nich zajmują się zapylaniem, inne pomagają rozkładać odpady organiczne, co zainspirowało nas do zainstalowania hoteli dla owadów wokół naszego centrum, aby pomóc w utrzymaniu samowystarczalności naszego ekosystemu.


GOSPODARKA WODNA

Wszystkie toalety i pisuary w Centrum zostały wyposażone w technologię odpowiadającą najwyższym standardom certyfikatu BREEAM In Use, co pozwala na maksymalne zoptymalizowanie zużycie wody.

GOSPODARKA_WODNA.png

CHRONIMY_OTOCZENIE.png

CHRONIMY OTOCZENIE

Designer Outlet Warszawa wyposażony jest w separatory substancji ropopochodnych tłuszczowych. Dzięki nim oddzielamy wszelkie zanieczyszczenia pochodzące z wykorzystania i przerobu ropy naftowej oraz tłuszczu od wód opadowych.


SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Proekologiczne plansze dedykowane podejmowaniu aktywności EKO przez Klientów odwiedzających centrum z przesłaniem do korzystania z toreb wielokrotnego użytku, transportu publicznego, wybór roweru zamiast samochodu.

SPOLECZNA_ODPOWIEDZIALNOSC.png

EKO_INICJATYWY.png

EKO INICJATYWY

Akcja #Jeanswmoimstylu w Designer Outlet Warszawa, połączona z działaniami CSR. Podczas dni jeansu w centrum każdy mógł oddać niepotrzebną, używaną odzież denimową. Jej recyklingiem zajęła się Fundacja Eco Textil, która nie tylko nadaje rzeczom drugie życie, ale dochód z akcji przeznaczyła na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami.

Designer Outlet Warszawa wraz z Eco Textil wspomogli Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach k. Piaseczna i przekazało rowery treningowe dla niepełnosprawnych uczniów.


DROPBOX

Do dyspozycji klientów został ustawiony pojemnik na nieużywaną odzież i tekstylia, który można znaleźć na terenie garażu, na poziomie 0 w okolicach wejścia do centrum. Klienci mogą u nas zostawiać ubrania, których już nie używają lub nie są im potrzebne. Wystarczy, przy okazji zakupów przywieźć je i wrzucić je do pojemnika. Zebrane tekstylia są w 100% wprowadzane do drugiego obiegu. Te najlepszej jakości trafiają w niezmienionej formie do second handów lub na eksport, a pozostałe – są poddawane recyklingowi. 
O drugi obieg dba Fundacja Eco Textil. 

DROPBOX.png

Moja lista życzeń

Moja lista życzeń jest pusta