buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrown-lightcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenu-lightmenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-dogservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
17
17 19 16
Pi 2714
So 2716
Ni 2615
Po 2514
Wt 2414

Odkryj Warszawę

Atrakcje regionu

Warszawa - tętniąca życiem metropolia pamiętająca o swojej historii. Miasto, w którym historyczna zabudowa harmonijnie komponuje się z nowoczesnością. Miasto, w którym można się rozwijać i korzystać z niezwykle bogatej oferty kulturalnej. Miasto, w którym chce się żyć, które chce się odwiedzać i do którego chce się wracać. Poniżej tylko kilka z niezliczonych atrakcji, które czekają na zwiedzających. 


Zamek Królewski w Warszawie

Dawna siedziba polskich władców, dziś pięknie odrestaurowany budynek gdzie można zwiedzić m.in.: apartamenty królewskie, Salę Tronową czy Salę Senatorską. Warte zobaczenia są też wiernie odtworzone ogrody zamkowe utrzymane w klimacie epoki, gdzie można odpocząć wśród zieleni. 

Zamek_Krolewski_2.jpg

Palac_w_Wilanowie_2.jpg

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Piękny barokowy Pałac pozwala przenieść się do czasów panowania Króla Jana III Sobieskiego. We wspaniale utrzymanym budynku możemy podziwiać apartamenty pary królewskiej oraz tematyczne gabinety wypełnione eksponatami z całego świata. Otaczające pałac tereny zielone z jeziorem pozwalają na ucieczkę od zgiełku miasta. 


Pałac Kultury i Nauki

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów Warszawy i najwyższy budynek w Polsce. Jest doskonale zachowanym monumentem architektury i sztuki socrealistycznej. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta. Pałac jest siedzibą czterech teatrów, trzech muzeów oraz kina. Znajduje się w nim także sala konferencyjno-widowiskowa na 3000 osób i Pałac Młodzieży z basenem.

Palac_Kultury_2.jpg

Centrum_Nauki_Kopernik_2.jpg

Centrum Nauki Kopernik

Wyjątkowe miejsce dla fanów nauki i dobrej zabawy. Centrum pozwala na samodzielne przeprowadzanie eksperymentów, dzięki którym lepiej poznajemy prawa fizyki, chemii czy funkcjonowanie naszego ciała. 


Muzeum Powstania Warszawskiego

Niezwykłe interaktywne Muzeum, które pozwala nam lepiej zrozumieć historię miasta. Centralnym punktem obiektu jest stalowy monument, z wnętrza którego dobiega dźwięk bijącego serca. To trzeba poczuć. Muzeum oferuje wiele eksponatów dotyczących historii największej podziemnej akcji zbrojnej w Europie, przedstawionych w niezwykle ciekawej formie.

Muzeum_Powstania_2.jpg

Stare_Miasto_2.jpg

Stare Miasto

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO warszawskie Stare Miasto zapewnia niezwykła atmosferę i pozwala poczuć historię miasta. Przechadzając się tylko w obrębie Rynku Starego Miasta możemy zwiedzić Zamek Królewski, podziwiać kolumnę króla Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki - opiekunki miasta.   


Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN to wyjątkowa, nowoczesna instytucja kultury, stworzona wspólnie przez rząd, samorząd lokalny i organizację pozarządową. Muzeum pokazuje historię polskich Żydów na przestrzeni 1000 lat. Jest to miejsce spotkań i dialogu, które ma na celu przybliżenie przeszłości oraz budowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Żydów i Polaków. 

Polin_2.jpg

Lazienki_2.jpg

Łazienki Królewskie

Zielone serce Warszawy - gdzie w towarzystwie wspaniałej przyrody i architektury można wybrać się na długi spacer i odetchnąć. W centrum kompleksu znajduje się rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego - ostatniego króla Polski. Obecnie jest to muzeum, w którym można podziwiać obrazy z królewskich kolekcji. Na terenie Łazienek można także zwiedzić Pałac Myśliwiecki, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, oranżerie, XVIII-wieczny teatr dworski, amfiteatr. 

Moja lista życzeń

Moja lista życzeń jest pusta